Liderzy nie gęsi – swój język mają!

Jak za pomocą słów wywrzeć stały wpływ na słuchaczy? Jak sprawić, aby z pozoru nudne przemówienie nabrało koloru i humoru? Czy opowieść w komunikacji biznesowej ma rację bytu? Na te wszystkie pytania – i wiele innych – odpowiada Jim Holtje w swojej nowej książce Potęga opowieści.

        

            Książka Jima Holtje jest zbiorem opowieści wybitnych dyrektorów generalnych. Mogłoby się wydawać, że książka jak każda inna. Jednak ta pozycja to nie tylko ciekawe anegdotki z życia znanych biznesmenów, to także strategia komunikacji biznesowej, z której skorzystać może nie tylko każdy lider, ale zarówno każdy, kto ma ambicje zostać dobrym przywódcą.  Na czym zatem ta strategia polega?

            Opowieść we współczesnym świecie funkcjonuje na wiele sposobów, których nie do końca jesteśmy świadomi. Jednym z nich jest komunikacja biznesowa. Autor Potęgi opowieści pokazuje nam, w jaki sposób zaciekawić słuchacza za pomocą zwykłych opowieści z życia. By ułatwić zadanie liderom, Jim Holtje zebrał ciekawe historie znanych biznesmenów, poukładał je tematycznie i zaproponował, jak użyć ich w praktyce – we własnym przemówieniu. Książka wskazuje także, jak opowiadać własne historie, które posiadają o wiele większą moc niż cudze. W końcu kluczowym słowem dla Holtje jest autentyzm – na nim opiera się sukces każdego przemówienia.

            Ogromnym atutem Potęgi opowieści jest dobór znanych liderów biznesu – są to postaci współczesne, co sprawia, iż książka ma charakter motywacyjny. To nie tylko teoria, którą można zastosować w praktyce. To także historie, które miały miejsce w realiach współczesnego świata i nadal trwają, które mogą inspirować do podjęcia działań przez przyszłych biznesmenów i skupić ich uwagę na roli, jaką pełni komunikacja w rozwoju kariery każdego przyszłego lidera.